Ingredience
- 250 g čokolády
- 500 g tučného tvarohu ve vaničce Tatra
- 1 Pikao
- 150 g kakaových sušenek
- 200 g menších jahod
- 10 papírových kelímků (velikost 100 ml)
TIP: Místo jahod můžete použít vlastní oblíbené ovoce.
Postup
- Nejprve si připravte kelímky. Na jedné straně je rozstřihněte a slepte izolepou. Čokoládu šetrně rozpusťte v mikrovlnce (promíchávejte po 15 vteřinách) nebo ve vodní lázni.
- Do každého kelímku dejte 2 lžičky rozpuštěné čokolády a zakružte, aby se rovnoměrně rozlila po stěnách. Dnem vzhůru je pak uložte do lednice na mřížku, aby ztuhly. Pokud se vytvoří velmi tenká vrstva čokolády, ještě jednou zopakujte pro dvojitou vrstvu.
- Tvaroh přendejte do misky, přidejte Pikao a vyšlehejte. Sušenky rozmixujte (pokud mají náplň, odstraňte ji). Dejte si stranou 10 menších jahod a zbytek nakrájejte na malé kousky.
- Z čokoládových korpusů cca po 1 hodině odlepte papírové kelímky (případně pomůže 5 minut v mrazu), naplňte je do třetiny tvarohovým krémem, přisypte 2 lžičky nadrcených sušenek, pak nakrájených jahod, opět krém a nadrcené sušenky.
- Na závěr ozdobte celou jahodou – takto připravte všechny kelímky. Skladujte v lednici max. 3 dny.