Mlékárna Hlinsko, a.s. podporuje nadějného cyklistu z Kutné Hory

25.11.2014 15:55

Mlékárna Hlinsko, a.s. podporuje nadějného cyklistu z Kutné Hory

Společnost Mlékárna Hlinsko, a.s. začala spolupracovat s nadějným cyklistou z Kutné Hory. Je jím teprve sedmnástilený Martin Jenčík, který nás oslovil s tím, že mu při závodech velmi pomáhají naše výrobky – konkrétně kondenzovaná slazená mléka Jesenka, Pikao a Piknik.

Martin je vedený ke sportu už od 5 let, kdy ho rodiče přihlásili do fotbalového týmu v Kutné Hoře, a tomuto sportu se věnoval 10 let. Jak se vůbec z fotbalisty stane cyklista? „S mým dědou, který je stále aktivním cyklistou, jsem jednou o prázdninách koukal v televizi Tour de France a strašně se mi to líbilo. Na již trošku lepším kole jsem s ním začínal jezdit na vyjížďky. A pak jsem si začal všímat, že na kole jezdím čím dál více a fotbal hraji čím dál méně.“, popisuje Martin své začátky.

„Poznal jsem se s výbornými závodníky a přáteli, kteří mi doteď dávají rady jak k tréninkům, tak při závodech.“, mluví Martin s uznáním o třech cyklistech z Vinohradských Šlapek, kde nyní působí i on sám. „Je to jeden z nejlepších amatérských týmu u nás. Je to velmi přátelský tým, jsem moc rád, že jsem svoji cyklistickou kariéru mohl začít právě tady.“

Ve své podstatě se Martin začal cyklistice na vyšší úrovni věnovat až později. Teprve v létě 2013 mu otec pořídil silniční kolo a začal s tréninkem. Ke konci prázdnin už jel svůj první závod Doubrava Vysočina Tour, kde dojel na krásném 5. místě a silniční a závodní cyklistika se u něho stala naprostou jedničkou mezi sporty.

Cyklistika je samozřejmě jako ostatní sporty velmi časově a hlavně finančně náročná. Věci si většinou musím kupovat sám – oblečení, helma, tretry, kolo a jeho údržba, strava, cestování, poplatky za startovné. Ti, kteří dělají nějaký sport, jistě vědí, o čem je řeč. I přes časovou náročnost stíhá Martin studium na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti dopravním v Čáslavi, kde si vybral obor Požární ochrana a na školu pěje jenom samou chválu. „Čáslav je od Kutné Hory asi 20 minut cesty, takže mohu jezdit na kole každý den. Škola je přínosná pro cyklistiku i tím, že velkou část výuky tvoří tělocvik, plavání, judo. Hlavně přes zimu, kdy se na kole moc jezdit a musím si vystačit s domácím trenažerem, nemám v pohybu mezeru a stále si držím kondici.“

Martin již má za sebou řadu závodů a to velmi úspěšných závodů. Mezi největší úspěchy ve své dosavadní kariéře řadí 12. místo na Kouřimské 50, 2. místo na Mistrovství České republiky v UAC v kategorii juniorů a 3. místo v závodě Poslední šlápnutí.

Přes zimu rozhodně s tréninkem nebude zahálet a na příští rok chystá více závodů UAC a závodů ve vyšší kategorii.

Přejeme mu mnoho úspěchů a do nového roku 2015 to nejlepší šlápnutí do pedálů.


Odběr novinek

Přihlaste se k odběru e-mailového newsleteru.

Odběr novinek

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Důležité odkazy

Mléko z českých chovů Kravík www.tatra-zmrzka.cz
AGROFERT
Člen koncernu AGROFERT
    Facebook   Navštivte náš YouTube   

© 2021, Mlékárna Hlinsko, a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.
Toto jsou internetové stránky společnosti Mlékárna Hlinsko, a.s. se sídlem Hlinsko, Kouty 53, PSČ 539 01, IČO 48169188, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, v oddílu B, vložce 3061. Společnost Mlékárna Hlinsko, a.s. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., IČO 26185610 se sídlem na adrese Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4.

Nahoru ↑