Kravík vedl průvod masek při ukončení lyžařské sezóny

18.03.2014 08:01

"Letošní způsob zimy zdál se mi poněkud nešťastný." Asi takto vypadala v očích příznivců zimních sportů a sněhu letošní zima. Žádný sníh ani rampouchy. I tak se ale jeden malý ski areál v Hlinsku držel ze všech sil, aby mohl ukončit sezónu jak se patří a jak je v Hlinsku tradicí.

Karneval na lyžích a závod masek se uskutečnil 9. března 2014 na hlineckém svahu. K poslechu hrál DJ Kofola a rádio Blaník.

Už od rána jste mohli na sjezdovce potkat strašidlo, čarodějnici, jahodu na snowboardu nebo taky Kravíka na lyžích. Ten totiž dorazil z nedaleké mlékárny, aby podpořil malé závodníky.

Po prezentaci všech masek, kterých se zúčastnilo více jak třicet, vedl Kravík průvod masek napříč modrou sjezdovkou. Poté už nic nebránilo tomu, aby začal závod masek.

Závod byl rozdělen na celkem čtyři věkové kategorie, kdy se závodu zúčastnila malá slečna, které byly necelé tři roky a právem tak vyhrála cenu pro nejmladšího účastníka závodu.

Každá maska, která dojela do cíle, ať už v jakémkoliv čase, dostala od Kravíka tašku s dobrotami a drobnými dárky jako byly omalovánky či pexeso.Vítěz každé kategorie získal medaily a diplom. U toho Kravík nemohl chybět a odhodlaně pózoval u stupní vítězů. Cenu získal i kašpárek Tadeáš jako nejkrásnější maska.